| Inhoudsopgave |
|---|
| Limburg - Borgharen |
| fotoboek |
| download |
| Alle pagina's |
Algemene beschrijving :
Walkinggirl noemt deze leuke korte wandeling 'ingesloten tussen twee wateren'. Zij gaat van Borgharen langs de oevers van de Maas naar het dorpje Itteren. Vanaf Itteren langs de akkers en weilanden weer terug. Onderweg kom je langs de Maas bij een mooie picknickplek. De route is mooi te combineren met een stadswandeling in Maastricht. Een tip : doe de wandeling in de late namiddag, bij een heldere dag is het zonlicht over de Maas dan prachtig !
Vertrek- en eindpunt :
Middenstraat, 6223 BH Borgharen/Maastricht. Parkeren : in de buurt van de bushalte.
Bereikbaar met openbaar vervoer :
trein naar Maastricht, dan bus 9 van Veolia richting Bunde, bushalte : Middenstraat Borgharen – bus rijdt 2x per uur.
Meer info over de exacte bustijden op : www.9292ov.nl Bekijk het liggingsplan en druk de routebeschrijving naar het vertrekpunt af met Google Maps.
Kaart :

Routebeschrijving:
Vanaf de bushalte loop je verder door de Middenstraat en Daalstraat. Rechts van de weg ligt het kasteel. Het is privébezit en niet toegankelijk.
Aan het zwart-wit ijzeren kruis ga je links een verhard paadje in richting de Maas.
Na 30 meter ga je over het dijkje rechtsaf, over een graspad tussen de weilanden door.
Volg dit pad langs de Maas totdat het overgaat in een verhard fietspad dat verder de rivier volgt. Je komt nu vanzelf langs de picknickplek.
De Maas vormt hier de natuurlijke grens tussen Nederland en België. Aan de overkant is het Belgisch grondgebied.
Ga aan het eind van het pad rechts van de rivier af en ga bij het witte kapelletje linksaf richting Itteren. Na 50 meter loop je bij een bankje schuin links tussen twee hagen het voetpad in.
De dorpjes Itteren en Borgharen liggen pal naast de Maas en kunnen bij zeer hoge waterstand ingesloten worden door het wassende water.
Je loopt nu langs een muurtje dat verhoogd wordt wanneer de Maas buiten haar oevers dreigt te treden. Iets verderop leidt ditzelfde pad je tussen de fraaie tuintjes door van de huizen die aan de Maas liggen. Het pad gaat over in een onverhard pad over de dijk. Aan het einde gaat u op de T-splitsing rechtsaf en onderaan de dijk weer rechts. Je houdt links aan en gaat linksaf over de De Ruyterlaan.
Bij de kruising, met op de hoek aan uw rechterhand een Christusbeeld, loop je rechtsaf de Kruisweg in. De weg gaat over in een graspad dat linksaf buigt over een dijkje. Vol het pad langs de beek. Na enige tijd loopt de beek naar links, maar jij blijft het pad rechtdoor volgen tot aan de verharde weg. Je gaat hier linksaf.
Grappig detail : de lantaarnpalen zijn gemarkeerd met roodwitte strepen alsof het een skipiste is. Zo blijft ook bij zware regenval de weg zichtbaar.
Na ongeveer 200 meter sla je rechtsaf een klein smal weggetje in, de Pasesstraat. Vlak voor het bord Borgharen ga je links door een veehekje de dijk op. Als er koeien grazen, is het hekje afgesloten en volg je de verharde weg langs de dijk.
Op de kruising bij de Spekstraat ga je rechtsaf. Loop deze straat uit en je komt in de Middenstraat. Een klein stukje naar links en je bent weer bij de bushalte.
Horeca :
In Itteren en Borgharen zijn er een paar cafés.
Info Allerlei :
Borgharen en Itteren liggen ingesloten tussen twee wateren, te weten het Julianakanaal en de Maas. Deze rivier heeft hen enige landelijke bekendheid bezorgd vanwege de overstromingen van de dorpen bij hoogwater. Recent zijn er dijken aangelegd rond de dorpen, waardoor bij hoogwater een eiland ontstaat en de dorpskern zelf niet meer onder water loopt. Meer info over Borgharen en Itteren
Zie ook Limburg - ABC van de streek voor nog meer informatie en wandelingen.



